PiS zgłasza władze województwa do prokuratury. Zaremba: musieli wiedzieć o aferze melioracyjnej
20 listopada 2017
Lotos inwestorem w Gryfii
30 listopada 2017

Gryfia pretekstem politycznych sporów w regionie

Sytuacja Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia jest zła – uważają politycy zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej. Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba uspokaja: pomimo trudnego rynku Gryfia sobie radzi.

Politycy Platformy chcą, aby w Szczecinie zebrał się w najbliższy poniedziałek zachodniopomorski zespół parlamentarny w sprawie Gryfii. – Morska Stocznia Remontowa Gryfia jest trwale nierentowna – twierdzi poseł Platformy Obywatelskiej Norbert Obrycki.

– Sytuacja jest stabilna, ale niestety: jest stabilnie zła! – ocenił Obrycki.

Politycy Platformy Obywatelskiej nie wierzą, że Gryfia wybuduje promy dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

– Stocznia nie jest od tego, żeby budować wielkie statki. Jest od tego, by budować jednostki pływające z zyskiem, a nie: wielkie – krytykował były wiceprezes Holdingu Stoczniowego, dziś polityk PO, Marek Tałasiewicz.

To rządy Platformy Obywatelskiej doprowadziły do złej sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia – przypomina poproszony o komentarz w tej sprawie poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.

– Gryfia miała być zlikwidowana, a zaprzyjaźnione, „teczkowe”, bo mieszczące się w teczce stocznie miały wykupić ten majątek od syndyka – zauważył Zaremba.

I dodaje: – To działanie na rzecz konkurencji. Herr Obrycki chętnie widziałby zamówienia w niemieckich stoczniach.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia zatrudnia ponad 500 pracowników.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl