Gryfia pretekstem politycznych sporów w regionie
28 listopada 2017
Lotos zainwestuje w stocznię w Świnoujściu
30 listopada 2017

Lotos inwestorem w Gryfii

W świnoujskim zakładzie Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” Grupa Lotos ma budować morskie platformy wydobywcze oraz inne urządzenia dla branży offshore. O takich planach poinformował Krzysztof Zaremba, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Jest inwestor, który wchodzi do świnoujskiej części „Gryfii” – powiedział poseł Zaremba. – To Grupa Lotos, która ma tam budować platformy do wydobycia ropy z dna morskiego oraz inne urządzenia dla sektora offshore. Załoga stoczni może być spokojna o swoje miejsca pracy, bo będzie co robić.

Jak dodał poseł, szczegóły mają zostać podane w przyszłym tygodniu.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowej gospodarki i bezpieczeństwa w sektorze energii. Prowadzi m.in. działalność wydobywczą. Jej spółki poszukują i wydobywają ropę naftową na Morzu Bałtyckim, Północnym i Norweskim.

Świnoujski zakład „Gryfii” ma prawie 20-letnie doświadczenia związane z produkcją konstrukcji stalowych dla zleceniodawców z branży offshore. Prace przy pierwszym takim kontrakcie rozpoczęto w Świnoujściu w maju 1998 roku. Było to zlecenie na budowę konstrukcji dla platformy wydobywczej Statoil na polu Asgard.

 

Źródło: www.24kurier.pl