Zaremba: – Złodziejstwo musi być ukarane.
9 lipca 2016
Zaremba w ofensywie.
22 października 2016

Ostra wymiana w Sejmie. W jednej z ról poseł Zaremba

Pyskówka w Sejmie – w rolach głównych szczeciński poseł PiS Krzysztof Zaremba kontra posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Do awantury doszło po ostrym wystąpieniu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i jego zarzutach do opozycji w sprawie kontraktu na Caracale.

– Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu – grzmiał z mównicy sejmowej szef MON.

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska nie pozostała dłużna – mówiła, że „Macierewicz kłamie! Rozproszył mgłę sztuczną, zrobił ze dwie bomby i wysadził samolot w powietrze!”.Jej wystąpienie głośno komentował poseł PiS ze Szczecina Krzysztof Zaremba – pytał o to „co robiła w 68”.

– Dobrze by było, żeby panowie zamilkli, a zwłaszcza ty kolego były. Co ja w 68 roku pisałam, że przyjdzie tu taki Zaremba i na nieszczęście polskiego parlamentu będzie tu siedział – odpowiadała Śledzińska-Katarasińska.Zaremba jest byłym kolegą posłanki, bo zanim wstąpił do PiS, działał w PO. Śledzińska w 1968 roku pracowała w Głosie Robotniczym, pisała artykuły popierające antysyjonistyczną politykę komunistów. Później działała w opozycji demokratycznej a o swojej wcześniejszej działalności mówiła, że, „30 lat temu ukazywały się artykuły, przyznaję, podłe i głupie, sygnowane moim nazwiskiem”.

 

Źródło: www.24kurier.pl