37. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. (ZDJĘCIA)
30 sierpnia 2017
W dniu dzisiejszym odbyło się wyjazdowe posiedzenie oraz wizytacja Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Tolkmicku
19 października 2017

Poseł PiS zdziwiony brakiem wyroku ws. Kraftportu

„Jestem zdziwiony że sąd nie wydał wyroku w sprawie byłego prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia – Wojciecha B.” – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina, Krzysztof Zaremba.

 

Sąd Okręgowy w Katowicach, gdzie toczy się postępowanie, zarządził wznowienie przewodu i uzupełnienie opinii biegłych. Zaremba przypomina, że były prezes Silesii Wojciech B. wydzierżawił najważniejszą część Stoczni Szczecińskiej firmie z kapitałem pięciu tysięcy złotych.

– Spółka miała w KRS-ie wpisane ocieplanie i docieplanie budynków. Ona miała tyle wspólnego z przemysłem stoczniowym co pan panie redaktorze z lotami bezzałogowymi na Marsa – mówi Zaremba.

Poseł Zaremba dodał, że było jeszcze jedno zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, które dotyczyło ministrów w rządzie Platformy Obywatelskiej, którzy nadzorowali pracę Wojciecha B.

– Z resztą bohaterów zawiadomienia, które razem z marszałkiem Brudzińskim złożyliśmy na ręce prokuratora po raz pierwszy w 2012 roku, one w jakiś cudowny sposób zaginęło. Nie wiadomo co się z nim stało. Ale złożyliśmy drugie, w roku ubiegłym. Jak wiemy prokuratura zajęła się tą sprawą – mówi Zaremba.

Firma Kraftport dzierżawiła najważniejszą część majtku Stoczni Szczecińskiej i nie zapłaciła za to ani złotówki. Umowę z Kraftportem musiał unieważniać w długim postępowaniu sąd. Straty jakie poniosło państwowe Towarzystwo Finansowe Silesia na działalności byłego prezesa Wojciecha B. ocenia się na 36 milionów złotych.

Źródło: www.radioszczecin.pl