Spotkanie z mieszkańcami Wolina i Mostów (ZDJĘCIA)
12 lutego 2018
NIEDZIAŁKOWSKIEGO 24A W TVP3 SZCZECIN (19.02.18)
19 lutego 2018

Posłowie PiS z regionu o opłatach na autostradzie A2: „To jest skandal”

Śledczy z naszego regionu ponownie przyjrzą się Autostradzie Wielkopolskiej. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił podjęcie na nowo umorzonego w 2008 roku śledztwa w sprawie budowy i eksploatacji autostrady A2 przez firmę założoną przez Jana Kulczyka.

 

Prokuratura zbada między innymi: wypłaty rekompensat za przejazdy ciężarówek przez A2. Przypomnijmy, postępowanie, które dotyczyło wypłaty spółce 170 milionów złotych w latach 2004-2007, umorzyła w 2008 roku Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie.

Na zawyżanie przez spółkę Kulczyka rekompensat, ustalanych na podstawie szacowanego ruchu ciężarówek, zwracała uwagę w 2006 roku Najwyższa Izba Kontroli. Do sprawy odnieśli się parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu.

Jak mówi poseł Krzysztof Zaremba, umowa koncesyjna podpisana przez ówczesnego ministra transportu Bogusława Liberadzkiego z SLD, była po prostu zła.

– To musi być zmienione, bo to jest skandal. Wjeżdżamy na ten odcinek koncencjonariusza publicznego, to od razu widzimy różnicę w cenie – mówi Zaremba.

Poseł Leszek Dobrzyński dodaje, że wysokość opłat za przejazd autostradą jest skandaliczna.

– W myślach i głośno rzucam wiele niewybrednych uwag na te opłaty – mówi Dobrzyński.

Śledztwo ma dotyczyć odcinka między Nowym Tomyślem a Koninem. To z tej części autostrady A2 najczęściej korzystają mieszkańcy naszego regionu, którzy chcą dojechać do Poznania bądź Warszawy.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl