Przypadek Piotra Zaremby. Lizak na wakacje, część 4 – Kurier Szczeciński
23 lipca 2017
Zaremba ostro o niemieckim przewoźniku: Albo otworzą rynek, albo fora ze dwora
3 sierpnia 2017

Stanisław Gawłowski (PO) może stracić immunitet.

Szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski zapowiada, że zrzeknie się immunitetu, jeśli wniosek prokuratury w jego sprawie trafi do Sejmu. Uchylenia immunitetu posłowi chce prokuratura rejonowa w Łodzi. Decyzję o tym, czy jej wniosek trafi do Sejmu podejmie prokurator generalny. Śledczy z Łodzi od kilku lat prowadzą postępowanie w sprawie domniemanego plagiatu w pracy doktorskiej posła PO.

„Nie mam nic do ukrycia” – napisał w wysłanym do mediów oświadczeniu poseł Stanisław Gawłowski. Jak tłumaczy w wyniku pomyłki technicznej w pierwszym rozdziale jego pracy brakowało przypisów pod kilkunastoma cytatami. Poseł PO podkreśla, że żaden z tych autorów nie kierował jakichkolwiek pretensji z tego powodu. Stanisław Gawłowski zaznacza też, Rada Wydziału Zarządzania Społecznej Akademii Nauk w Łodzi powołała specjalną komisję, która na podstawie ekspertyz wykonanych przez profesorów prawa nie stwierdziła plagiatu. W konsekwencji Rada Wydziału nie odebrała tytułu doktora Stanisławowi Gawłowskiemu.

W 2013 roku o domniemanym plagiacie w pracy doktorskiej polityka Platformy Obywatelskiej napisał tygodnik „wSieci”, potem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli posłowie PiS ze Szczecina: Krzysztof Zaremba i Leszek Dobrzyński. Teraz według nieoficjalnych informacji prokuratura w Łodzi chce postawić posłowi PO zarzut przywłaszczenia części cudzego utworu. Stąd wniosek o uchylenie immunitetu.

 

Źródło: www.polskieradio.pl