SPRAWOZDANIE Z PRAC RZĄDU #Dobre2Lata (ZDJĘCIA)
17 listopada 2017
Konferencja prasowa pt. „Odpowiedzialność władz województwa z PO za nadużycia i zorganizowaną grupę przestępczą” (ZDJĘCIA)
20 listopada 2017

Zachodniopomorski PiS podsumowuje. Prawie 1,5 mld trafiło do regionu

Prawie miliard czterysta milionów złotych trafiło do rodzin na Pomorzu Zachodnim w ramach programu „Rodzina 500 plus”.
W piątek parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz władze wojewódzkie podsumowały dwa lata rządów gabinetu premier Beaty Szydło. Mówili o tym, co udało się zrobić przez ten czas w naszym regionie.

– Średnio rodzina w Zachodniopomorskiem otrzymała na dzieci w ramach programu „Rodzina 500 plus” 13 tysięcy złotych – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. – Co znaczy ten strumień pieniędzy, który spłynął do naszego województwa, to wie tylko ten, który pojawi się na po PGR-owskich wsiach.

– Jeszcze w tym roku może zostać podpisana umowa z wykonawcą na budowę tunelu w Świnoujściu – poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba. – Jeśli nie będzie przewidzianych prawem odwołań.

– Powstanie obwodnica Przecławia, ale wiele inwestycji drogowych będzie realizowanych w małych miejscowościach gdzie przez centra przejeżdżają samochody ciężarowe – mówił wicewojewoda Marek Subocz. – To nie tylko wielkie aglomeracje, ale także Polska powiatowa i przykładem tego jest obwodnica Wałcza czy budowa drogi na odcinku Szczecinek-Bobolice.

Dziennikarze otrzymali listę 20 najważniejszych działań rządu premier Beaty Szydło na rzecz województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tym przedsięwzięciom region ma nadgonić opóźnienia, jakie Zachodniopomorskie ma względem innych części Polski.

Źródło: www.radioszczecin.pl