PRZYPADEK PIOTRA ZAREMBY – od Hakaty do repolonizacji
14 lipca 2017
OŚWIADCZENIE
19 lipca 2017

Zrównał polityków z hitlerowcami – poseł PiS złoży zawiadomienie do prokuratury

Jarosław Kaczyński jako Adolf Hitler, szef TVP Jacek Kurski jako Joseph Goebbels. Jeden z uczestników protestu opozycji przed siedzibą PiS w Szczecinie przyniósł transparent zrównujący m.in. najważniejsze w rządzie osoby do hitlerowskich zbrodniarzy.

To przekroczenie nie tylko granic przyzwoitości ale też prawa – komentuje Poseł PiS Krzysztof Zaremba i zapowiada skierowanie wniosku do prokuratury.

„Kaczyński = Hitler, Ziobro = Freisler, Macierewicz = Goering, Kurski = Goebbels”. Obok zdjęcie prezesa PiS w hitlerowskim mundurze na tle flagi ze swastyką. I podpis: „Historia lubi się powtarzać” – tak wyglądał transparent, z którym przyszedł na manifestację jeden z uczestników. Mężczyzna na ten temat nie chciał rozmawiać.

– Skąd pomysł na transparent?
– Nie udzielam państwu wywiadu!
– Nie uważa pan, że transparent jest zbyt ostry?
– Do widzenia!

Porównywanie do hitlerowskich zbrodniarzy jest niedopuszczalne i musi być ścigane – mówi poseł PiS Krzysztof Zaremba. Jak dodaje, złoży w tej sprawie wniosek do prokuratury.

– To odczłowieczanie ludzi Prawa i Sprawiedliwości trwa już od dłuższego czasu, zostały przekroczone granice karne, bo porównywanie do skazanych na mocy prawa międzynarodowego, mówię tu o Procesie Norymberskim, zbrodniarzy wojennych jest naruszaniem dóbr osobistych i godności funkcjonariusza publicznego – zaznacza Krzysztof Zaremba.

Naganne zachowanie, nie powinno mieć miejsca – tak o transparencie, który przyrównał liderów PiS do hitlerowskich zbrodniarzy mówi senator Platformy Obywatelskiej, Tomasz Grodzki. – Nie ma usprawiedliwienia dla takich treści – mówi senator Grodzki.

– Jeżeli mamy budować przyszłość Polski to możemy rozmawiać, możemy się spierać, ale odwoływanie się jednej czy drugiej strony do nazizmu jest absolutnie niedopuszczalne – podkreślił senator.

Tomasz Grodzki przypomina też, że takich haniebnych haseł i gestów dopuszczają się obie strony sporu politycznego. Jako przykład podaje okładkę Gazety Polskiej, która przedstawiała Donalda Tuska w mundurze Wehrmachtu. Senator PO apeluje do wszystkich polityków i mediów, aby nie nakręcać spirali nienawiści.

– Zadaniem polityków, osób zaufania publicznego, jest takie kształtowanie nastrojów w społeczeństwie, żeby nie dochodziło do powoływania się na symbole nazistowskie z żadnej strony. A czy prokuratura ma się tym zająć czy nie? To zdecyduje już sama prokuratura – dodał senator Tomasz Grodzki.

Kiedy Gazeta Polska umieściła na okładce wizerunek Donalda Tuska w mundurze Wehrmachtu poseł PO Jan Grabiec komentował to, jako przejaw walki politycznej, który sięga dna. Okładkę potępiło także wielu prawicowych publicystów.

W niedzielę podczas manifestacji żaden z jej organizatorów nie zareagował.

Źródło: www.radioszczecin.pl