To jak lot samolotem na niskiej wysokości czyli przejażdżka z Robertem Kubicą
1 września 2019
Akcja wymiany ambulansów. Osiem nowych karetek pogotowia dla regionu.
3 września 2019

Gryfia planuje duży zakup. “To najważniejsza inwestycja, nad którą pracujemy”

Morska Stocznia Remontowa Gryfia chce kupić duży dok pływający. Ma on umożliwić remonty statków typu Panamax, czyli największych jednostek, jakie mogą przejść przez Kanał Panamski.
Dziś największy dok w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia numer 5 może podnieść statki o nośności 40 tysięcy ton. Stocznia potrzebuje dok umożliwiający dokowanie statków o wielkości 65 tysięcy.

– Chcemy kupić taki dok – potwierdza prezes Gryfii Artur Trzeciakowski. – To najważniejsza inwestycja, nad którą pracujemy i to pracujemy bardzo mocno i to na całym świecie. To jest poszukiwanie nowego doku dla Gryfii.

– Mówimy o rozbudowie systemu portów Szczecin Świnoujście. Tu nie ma ani jednego doku, w którym Panamax, gdyby uległ uszkodzeniu, był w stanie się zadokować celem naprawy – dodaje Trzeciakowski.

– Pomożemy stoczni w inwestycji – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący komisji gospodarki morskiej Krzysztof Zaremba. – Potrzeba modernizacji stoczni Gryfia. Część doków ma już swoje lata. Jeden leciwy pochodzi z połowy ubiegłego wieku.

Typowe Panamaxy to statki o wielkości 294 metrów i szerokości niecałych 33 metrów.

Źródło: www.radioszczecin.pl