Premier Morawiecki: Biało-czerwona wyznaczała naszą przyszłość i była drogowskazem
2 maja 2019
Spotkanie z mieszkańcami Trzebieży z udziałem ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego (zdjęcia)
8 maja 2019

Joachim Brudziński: godność ludzi i rozwój regionu

Jesteśmy atakowani z każdej strony ale konsekwentnie realizujemy swój plan – mówił na spotkaniu z mieszkańcami Trzebieży Joachim Brudziński. Było to kolejne spotkanie w ramach kampanii wyborczej lidera listy Prawa i Sprawiedliwości.
Brudziński zaznaczył jednak, że przyjechał, aby zdać sprawozdanie i zapewnić, że kolejne deklaracje będą wypełniane.

Opozycja krzyczała, że program Rodzina 500+ to nieodpowiedzialne rozdawnictwo. Jednak dla Prawa i Sprawiedliwości realizacja tego programu, to przywrócenie w wielu polskim rodzinom elementarnego poczucia godności – mówił Joachim Brudziński.

– Godności tej matki, która w powiecie łobeskim przyszła do sklepu i gdy ekspedientka odruchowo sięgnęła po zeszyt, to ona powiedziała: Nie. Zapłacę. “Kaczorowe” dostałam, stać mnie dzisiaj, nie muszę “brać na zeszyt” – podkreślił Brudziński.

Brudziński zaznaczył, że Pomorze Zachodnie przez lata było pomijane jeżeli chodzi o inwestycje, a – jak dodał – turystyka rozwija się wówczas, gdy rozwija się gospodarka. Tym samym jedną z kluczowych decyzji jest rozbudowa Zakładów Chemicznych Police.

– Aby ten region rzeczywiście ruszył do przodu potrzebujemy silnych Zakładów Chemicznych Police. Potrzebujemy rozwoju tych zakładów, budowy nowej fabryki, Police II, można powiedzieć, fabryki polipropylenu – dodał min. Brudziński.

Niebawem ma być podpisana umowa między Zakładami Chemicznymi Police a firmą Hyundai Engineering, która ma budować nową fabrykę. Koszt inwestycji to około 1 miliard euro.

Źródło:  www.radioszczecin.pl