Zarząd województwa na celowniku prokuratury
4 stycznia 2018
Zaremba: “Wejście Brudzińskiego do rządu to beczka miodu”
9 stycznia 2018

Joachim Brudziński został nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

Joachim Brudziński został nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowy rząd oceniany jest wstępnie pozytywnie. Regionalni politycy cieszą się, że mamy dwóch ministrów z naszego regionu i to znanych ze skuteczności
Dwie bardzo skuteczne w działaniach osoby z naszego województwa są w nowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. To poseł Joachim Brudziński, były wicemarszałek Sejmu, a obecnie minister spraw wewnętrznych i administracji. Drugi to dotychczasowy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. On zachował stanowisko. W rządzie jest też – wprawdzie nie szczecinianin – osoba, którą zawsze przedstawiano jako „przyjaciela zachodniopomorskiego”. To Andrzej Adamczyk, szef Ministerstwa Infrastruktury, odpowiedzialny m.in. zabudowę dróg, co jest istotne dla nas.

Pierwsze opinie politologów i polityków opozycji są pozytywne. Doceniają dotychczasową skuteczność „naszych” ministrów i liczą, że na ich nominacji zyska nasz region.

Nasz człowiek w resorcie siłowym

Nowy – stary minister, to Marek Gróbarczyk, zajmujący się gospodarką morską i żeglugą śródlądową. Nowy, to Joachim Brudziński, dotąd wicemarszałek Sejmu, a obecnie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
(…)

Koledzy

– Wszyscy wiemy, że nie jest to łatwy resort – ocenia nową funkcję Brudzińskiego jego partyjny kolega, szef PiS w regionie. poseł Leszek Dobrzyński. – Sprawy trudne, wewnętrzne, administracja, zarządzanie gdzieś tam wprost, wszystko to na czym w dużej mierze opiera się państwo. Myślę, że ma duże doświadczenie i dobrą, a zarazem twardą ręką pokieruje tym resortem.

– Każda osoba, która z naszego województwa pełni funkcję ministerialną powinna owocować dla naszego regionu dobrymi wydarzeniami, inwestycjami i rozwojem – to opinia posła PiS, Krzysztofa Zaremby. – Joachim Brudziński i Marek Gróbarczyk nie raz już pokazali, że potrafią wykorzystywać swoje miejsce i funkcję dla dobra zachodniopomorskiego.

 
Politolog

– Przejście Mariusza Błaszczaka z MSWiA do MON odbieram jako minimalne osłabienie jego pozycji, gdyż resort spraw wewnętrznych jest ważniejszą instytucją – uważa dr Piotr Chrobak z Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. – Tym samym objęcie kierownictwa nad MSWiA przez Joachima Brudzińskiego należy ocenić jako jeszcze większe wzmocnienie i tak już dużej jego pozycji w PiS.

Związkowcy

– Lepiej się dla naszego regionu stać nie mogło – pozytywnie zmiany ocenia Mieczysław Jurek, przewodniczący Solidarności. – Joachim Brudziński w odróżnieniu od poprzednika jest osobą, z którą można rozmawiać i który słucha. A mamy dużo spraw do załatwienia, jeżeli chodzi o związkowe sprawy straży pożarnej, pograniczników czy policji. Uporządkowanie tej całej sytuacji po panu Błaszczaku, a u nas jest cały czas sytuacja konfliktowa, przy panu Brudzińskim jest realne.

 

 

Źródło: www.gs24.pl

– cały artykuł – http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/joachim-brudzinski-zostal-nowym-ministrem-spraw-wewnetrznych-i-administracji,12831022/