Konferencja prasowa na temat informacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego, wierzytelności po byłej gminie Ostrowice oraz programu Razem Bezpieczniej. Urząd Wojewódzki w Szczecinie.
23 kwietnia 2019
Umowa podpisana. Sportowa baza na Pogoni Szczecin z ministerialnym dofinansowaniem
30 kwietnia 2019

Kampania na argumenty, walka na programy. Minister Joachim Brudziński zainaugurował kampanię do Parlamentu Europejskiego

Apeluję do konkurentów w wyborach do Parlamentu Europejskiego o prowadzenie pozytywnej kampanii – mówił w Szczecinie minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, gdzie rozpoczął kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości podkreślał też, że liczy na konstruktywną dyskusję wszystkich kandydatów.

Joachim Brudziński swoją kampanię wyborczą rozpoczął na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że będzie chciał odwiedzić każdy z powiatów w okręgu zachodniopomorsko – lubuskim. Zwrócił się też z apelem do kontrkandydatów.

– Chcemy prowadzić kampanię pozytywną i zwracam się z takim apelem do wszystkich swoich głównych konkurentów – spierajmy się na pomysły, spierajmy się na pogramy – zaapelował Joachim Brudziński, kandydat PiS do PE, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Minister Brudziński za jeden z najważniejszych celów uważa walkę o jednakowe standardy w państwach Unii Europejskiej. Szef MSWiA ocenił, że polscy rolnicy są obecnie dyskryminowani na rynkach unijnych. Chodzi m.in. o jednakowe dopłaty dla rolników, ale też o takie same jakościowo -produkty w sklepach, bo bardzo często ten sam towar np. w Niemczech jest lepszej jakości jak eksportowany do Polski.

– W jednym państwie będzie zawierał znacznie zdrowsze i smaczniejsze składniki od – chciałoby się powiedzieć niejednokrotnie paszy, którą pod tą samą nazwą i wizualizacją próbuje się wciskać konsumentom w tej części Europy. Ja się na to nie zgadzam – powiedział Joachim Brudziński, kandydat PiS do PE, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Wyborczy bus Joachima Brudzińskiego już wyruszył w trasę. Jak podkreślał koordynator kampanii, Marcin Janikowski – kampania Prawa i Sprawiedliwości ma być inna niż konkurentów. – W odróżnieniu od naszych konkurentów, nie będziemy rozwieszać czarno-białych plakatów. Mamy nadzieję, że nasza drużyna, młodzież, która będzie tym busem podróżowała dotrze do każdego z 35 powiatów, tak abyśmy mogli mieszkańcom całego okręgu, wszystkich powiatów zaprezentować nasz program – powiedział Marcin Janikowski, dyrektor biur poselskich Joachima Brudzińskiego. Minister MSWiA dodawał, że dla Prawa i Sprawiedliwości obecność w Unii Europejskiej jest wartością, ale nie chce Europy dwóch prędkości.

– Pewnie za chwilę znowu usłyszymy jakieś dyrdymały o polexicie, o tym, że rzekomo Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej. Nie tylko chcieliśmy ją wprowadzać, prowadziliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość agitację przed wstąpieniem Polski do UE, ale chcemy w tej Unii Europejskiej trwać – powiedział Joachim Brudziński, kandydat PiS do PE, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Na miesiąc przed wyborami do europarlamentu, Prawo i Sprawiedliwość jest liderem. Sondaż pracowni Indicator daje PiS prawie 41-procentowe poparcie, Koalicję Europejska popiera 36 procent wyborców. Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 7,4 procent. Wybory do europarlamentu w Polsce odbyły się trzykrotnie, w 2014 roku frekwencja wynosiła niecałe 24 procent.

– Wybory do Parlamentu Europejskiego nie cieszą się dużą frekwencją wyborców. Tutaj takie czynniki pozamerytoryczne, takie jak pogoda 26 maja, będą miały też wpływ na to, ile osób pójdzie do wyborów, a zatem kto te wybory wygra. Te bardziej zmotywowane elektoraty w takich niesprzyjających okolicznościach pójdą, a te bardziej leniwe nie pójdą – powiedział politolog dr hab. Maciej Drzonek, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu w naszym okręgu wyborczym są m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, europoseł Czesław Hoc, poseł Michał Jach oraz radna sejmiku Małgorzata Jacyna-Witt.

Źródło:  www.szczecin.tvp.pl