“Ubecy, zdrajcy i kapusie, zostali wyciągnięci na piedestał”
18 lutego 2019
#NowaArenaProgramowa #KonwencjaPiS (ZDJĘCIA)
23 lutego 2019

Krzysztof Zaremba zapewnia: promy powstaną w terminie

Promy pasażerskie powstaną zgodnie z planem, w 2021 roku pierwsza jednostka musi wejść do eksploatacji – zapewniał w “Rozmowie pod krawatem” poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej, Krzysztof Zaremba.

Ostatnio były wiceprezes holdingu stoczniowego i polityk PO, Marek Tałasiewicz mówił w studiu Radia Szczecin, że obecna stocznia w Szczecinie – kierowana przez Andrzeja Strzebońskiego, z którym pracował w holdingu – to “działanie na pokaz, bez koncepcji”.

Poseł PiS w odpowiedzi pytał, gdzie był Tałasiewicz, gdy jego partyjni koledzy niszczyli stocznię?

– Marek Tałasiewicz zna się na tym jak szczerbaty na sucharach. Sam Krzysztof Piotrowski, ale też Andrzej Strzeboński powiedzieli mi kiedyś, że pan Tałasiewicz był wzięty do zarządu w celu PR-owym. To, co mówi jest nieprawdziwe. A zresztą: jak Tusk, jego szef polityczny na zamówienie niemieckie likwidował [stocznię – przyp. red.], to jakoś siedział cicho, nie widziałem jego protestów i darcia szat. A po drugie: co on proponował?! Żeby stocznia była jakimś centrum naukowym dotyczącym eksploatacji złóż?! – retorycznie pytał Zaremba.

W poniedziałek w Szczecinie, na konferencji branży morskiej minister Marek Gróbarczyk ma przedstawić kierunki rozwoju branży stoczniowej – podkreślał Zaremba i mówił, żeby poczekać na przedstawione przez resort plany dotyczące także budowy promów dla polskich armatorów.

W najbliższych latach będzie potrzebne 10 takich jednostek – mówił poseł PiS.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl