Wraca nazwa “Stocznia Szczecińska”. Politycy z regionu komentują
10 stycznia 2018
Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego. FILM
2 lutego 2018

Ostatnia decyzja Macierewicza? Zmienił nazwę stoczni w Szczecinie

Zakład wraca do nazwy z okresu PRL. – To marka kojarząca się z solidnością i jakością, która jest obecna na rynkach od 1948 r. Cieszę się, że do tego wracamy, bo de facto produkcja stoczniowa w Szczecinie jest już odrodzona – mówi Krzysztof Zaremba, wiceprzewodniczący komisji gospodarki morskiej.

Decyzję o zmianie nazwy na “Stocznia Szczecińska” podjęło zgromadzenie udziałowców Szczecińskiego Parku Przemysłowego. To powrót do nazwy jednej ze spółek, która upadła w 2009 r. i poprzedniczki SPP – informuje radioszczecin.pl.

– To marka obecna na rynkach od 1948 roku i marka kojarząca się z solidnością i jakością. Cieszę się, że do tego wracamy, bo de facto produkcja stoczniowa w Szczecinie jest już odrodzona – twierdzi Krzysztof Zaremba z sejmowej komisji gospodarki morskiej.

Portal informuje, że to jedna z ostatnich decyzji, którą podjął Antoni Macierewicz jako minister obrony narodowej. We wtorek został zdymisjonowany przez Mateusza Morawieckiego. Jego następcą na tym stanowisku będzie były szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Źródło: www.wiadomosci.wp.pl