Zaremba o Nord Stream 2: “to jest sowietyzacja prawa unijnego”
26 listopada 2018
“To dzień pamięci o ofiarach stanu wojennego”
13 grudnia 2018

Platforma krytykuje stocznię, sprzeciw posła Zaremby

Dotychczasowe działania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmierzające do rozwoju Stoczni Szczecińskiej nie przynoszą efektów – mówią posłowie PO. Ich zdaniem ostatnie trzy lata uznać należy za stracone, a wprowadzoną przez rząd ustawę stoczniową – za nieskuteczną.
Obecna Stocznia Szczecińska jest już zabiegiem wyłącznie PR-owym, a ministerstwo nie zrobiło w tym zakresie niczego, co zasługiwałoby na jakiekolwiek uznanie – mówił poseł Arkadiusz Marchewka.

– Stop ściemnianiu! Będziemy tej władzy patrzeć na ręce i pokazywać wszystkie ich nieudolności. Wystarczy pojechać na pochylnię i zobaczyć, że stępka, wokół której miał być dobudowywany prom po prostu rdzewieje, hula tam wiatr – mówił Arkadiusz Marchewka.

Z opiniami posłów Arkadiusza Marchewki i Norberta Obryckiego nie zgadza się Krzysztof Zaremba, członek sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Po raz kolejny Herr Marchewka i Herr Obrycki działają na szkodę polskiego interesu państwowego i przemysłowego, tak to trzeba nazwać. Działają w sposób skandaliczny na szkodę stoczni szczecińskiej, która istnieje. Będą oczywiście z tego wyciągnięte konsekwencje, w tym konsekwencje prawne! – zaznaczył Krzysztof Zaremba.

O szczegółach poseł nie chciał jednak mówić. Dodał, że to właśnie Platforma Obywatelska odpowiada za zlikwidowanie w Szczecinie przemysłu stoczniowego i dziś nie ma moralnego prawa wypowiadania się na ten temat.

Źródło: www. radioszczecin.pl