Odszedł Premier Jan Olszewski. Wielki człowiek, prawdziwy patriota, niezłomny polityk. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
8 lutego 2019
“Ubecy, zdrajcy i kapusie, zostali wyciągnięci na piedestał”
18 lutego 2019

Podpisano umowę na rewitalizację ważnej linii kolejowej

Czołgi czy opancerzone wojskowe samochody na poligon w Drawsku Pomorskim będą mogły docierać koleją.
W środę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisano umowę na realizacje inwestycji, które obejmą między innymi: rewitalizacje 55 kilometrów torów między Grotnikami Drawskimi a Drawnem, modernizacje mostu na rzece Drawie i budowę placu ładunkowego w Złocieńcu. Inwestycja będzie kosztowała 135 mln złotych.

Ruch towarowy na tym odcinku nie odbywa się od 23 lat, dlatego trzeba go przywrócić – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

– Krajowy Program Kolejowy służy temu, aby Polacy z powrotem zaufali przewoźnikom kolejowym. Ale żeby tak się stało, należy przywrócić te szlaki do użytkowania, które przez lata były wyłączane a kolej była zwijana. My tę kolej staramy się rozwijać – mówi Adamczyk.

Inwestycje poprawią funkcjonowanie całego poligonu w Drawsku Pomorskim – dodaje Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

– To jest bardzo dobra wiadomość dla tej społeczności lokalnej oraz dla całego kompleksu szkoleniowego na poligonie drawskim. Bo jest on ważnym elementem naszego systemu obrony, tam ćwiczą nasze wojska. Transport ich sprzętu będzie możliwy linią kolejową – mówi Hinc.

Inwestycje będą zrealizowane do końca 2026 roku.

Źródło: http://radioszczecin.pl/1,384537,podpisano-umowe-na-rewitalizacje-waznej-linii-ko