#NowaPiątkaPiS Nowa Arena Programowa (ZDJĘCIA)
23 lutego 2019
Chwała Bohaterom, Chwała Żołnierzom Niezłomnym! Chylę czoła przed ich ofiarą dla Wolnej Polski!
1 marca 2019

Politycy PiS przekonują, że stać nas na szeroki program socjalny

Budżet państwa stać na nowe wydatki socjalne – mówił w poniedziałek dziennikarzom poseł Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu Leszek Dobrzyński. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku każde dziecko otrzyma 500 plus, a emeryci dostaną trzynastą emeryturę w wysokości 1100 złotych – to główne założenia programu przedstawione na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.
Budżet państwa wzrósł w ostatnich latach o prawie 100 miliardów, dlatego są pieniądze na kolejne programy – mówił Dobrzyński.

– 500 plus również dla pierwszego dziecka w rodzinie bez żadnych progów dochodowych – ja myślę, że jest to też dobry krok. Z jednej strony zakończy dyskusję i wszelkie argumenty o tym czy dzielimy Polaków czy nie dzielimy, ale warto zauważyć, że możliwe to jest tylko dlatego, że stać nas na to – stwierdził Dobrzyński.

500 plus dla każdego dziecka ograniczy też biurokrację – dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.

– Tutaj też mamy do czynienia z pewną formą oszczędności, bo bardzo duża część biurokracji w tym momencie znika – uważa Szałabawka.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało też 13 emeryturę. Chcemy, aby była ona wypłacana co roku – mówił poseł Krzysztof Zaremba.

– Uważam, że tak jak hańbą było to, że mieliśmy w Polsce tyle niedożywionych dzieci – i to się udało dzięki 500 plus zlikwidować – tak hańbą było to – przez wszyscy tutaj jak siedzimy byliśmy świadkami nie raz w aptece sytuacji, kiedy emeryt odchodził od okienka, bo nie stać go było na wykupienie leku, nawet zamiennika – powiedział Zaremba.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało także dotacje dla powiatów, tak aby można było skomunikować małe miejscowości.

Według danych przedstawionych przez parlamentarzystów, w 2014 roku budżet państwa wynosił 260 miliardów złotych, a obecnie szacuje się go na 360 miliardów.

Źródło: www.radioszczecin.pl