Wniosek skierowany w dniu dzisiejszym do Prezydenta Miasta Szczecin (zdjęcie)
13 września 2019
Recykling “drugą nogą” Gryfii
23 września 2019

Rusza przebudowa Terminala Promowego w Świnoujściu

W czwartek podpisano umowę z wykonawcą na realizację Terminala Promowego w Świnoujściu. Jej wartość to 185 milionów złotych.
– Musimy modernizować nabrzeża, ponieważ podobne inwestycje są realizowane w portach, do których pływają polskie promy – mówił w czwartek podczas podpisania umowy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. – Planowaliśmy tą rozbudowę. Statki, które będą obsługiwane, muszą być znacznie większe. Z drugiej strony to też jednoznaczny kierunek dla naszych armatorów, a więc konieczność budowy ropaxów przekraczających już 200 metrów.

– W ramach inwestycji zostaną połączone dwa nabrzeża numer pięć i sześć – mówi Kazimierz Drzazga, wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście. – W związku z inwestycjami towarzyszącymi, to też duża szansa. Chodzi o infrastrukturę kolejową i dostępową. Poprzez to jest szansa na systematyczne zwiększanie przeładunków w naszym terminalu promowym.

Inwestycję zrealizuje firma Budimex, spółka modernizowała już nabrzeże numer 1 w Terminalu Promowym w Świnoujściu. Budowa ma zostać zakończona za dwa lata.

Źródło: www.radioszczecin.pl