“Pieniądze zarabiali różni ludzie w koło branży morskiej, ale nie firmy państwowe”
4 października 2019
Kandydaci PiS z regionu przedstawiają program na “po wyborach”
8 października 2019

“To poseł Nitras ze swoimi kolegami zdemontował stocznię”

To politycy Platformy Obywatelskiej zniszczyli Stocznię Szczecińską i spowodowali te zgliszcza. Tak skomentował minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zarzuty posłów PO, którzy twierdzą, że nie ma postępów w budowie promów w Szczecinie.

– Poseł Nitras ze swoimi kolegami po prostu zdemontował stocznię. Tak jak powiedzieliśmy, krok po kroku odbudowujemy. Obiecaliśmy, że zostanie podpisany i zrealizowany tunel, zrealizowaliśmy to. Rozpoczęliśmy modernizację stoczni, przede wszystkim jej odbudowę, i ją odbudujemy. Tak jak powiedzieliśmy, duże statki, przede wszystkim promy, będą budowane w Szczecinie – mówił minister.

Marek Gróbarczyk dodał że Platforma Obywatelska nie ma zajmuje się polityką tylko własnymi interesami.

– To co mówią koledzy z Platformy Obywatelskiej, chyba zostało dość zgrabnie ujęte w podsłuchach, o których mówił Neumann. Że to jest tylko i wyłącznie jedna wielka grupa, która nie ma nic wspólnego z polityką, a dużo ze swoimi interesami – mówił Gróbarczyk.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba uważa, że Platforma Obywatelska to partia niemiecka, która nie chce odbudowy dużej stoczni w Szczecinie.

– Geschäftsführer Schetyna, herr Obrycki, herr Nitras, herr Marchewka. Całe to towarzystwo by chciało, żeby znowu Stocznia Szczecińska była takim zlepkiem malutkich manufakturek. Gdzie przychodzi Niemiec czy Holender i zleca budowę średniego kadłuba. I oni się zabijają, podcinają się negocjując i obniżając ceny – mówił Zaremba.

Stocznia Szczecińska została zlikwidowana w 2009 roku. Ustawę kompensacyjną, którą niektórzy nazywają likwidacyjną, odczytywał poseł Sławomir Nitras.

W poniedziałek liderzy Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej zarzucali rządowi fiasko programu “Batory”, czyli budowy promów w Szczecinie.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl