Podpisano umowę na rewitalizację ważnej linii kolejowej
13 lutego 2019
Krzysztof Zaremba zapewnia: promy powstaną w terminie
18 lutego 2019

“Ubecy, zdrajcy i kapusie, zostali wyciągnięci na piedestał”

Zaremba o niszczeniu miejsca pamięci pułkownika Kuklińskiego: – Pokłosie klimatu wytworzonego w Polsce, gdzie doszło do pomieszania pojęć: zdrajcy mają być bohaterami, a bohaterów nazywa się zdrajcami – mówił Krzysztof Zaremba w “Rozmowie pod krawatem”.

Regularnie, co roku w lutym, gdy mija kolejna rocznica śmierci Kuklińskiego, dochodzi do dewastacji jego pomników w całej Polsce. W Szczecinie nieznani sprawcy znowu oblali farbą okolicznościowy głaz ustawiony przy ulicy Kołłątaja.

Poseł PiS oceniał w naszym studiu, że to problem, który sięga głębiej.

– Generał Kukliński powinien być symbolem odrodzonej Rzeczpospolitej. Natomiast jak się usiadło z kamarylą Jaruzelskiego do stołu i zapewniło się im bezkarność, no to wtedy może taki człowiek był wyrzutem sumienia. W III RP doszło do pomieszania pojęć. Ubecy, zdrajcy i kapusie, zostali wyciągnięci na piedestał, jako autorytety moralne. Generał Kukliński jest wyrzutem sumienia – mówi Zaremba.

Miejsce pamięci pułkownika Kuklińskiego przy ulicy Kołłątaja przygotowano w 2015 roku, od tego czasu nieznani sprawcy dewastowali je kilkanaście razy. Miasto niezmiennie tłumaczy, że na zamontowanie monitoringu nie ma pieniędzy.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl