Kampania na argumenty, walka na programy. Minister Joachim Brudziński zainaugurował kampanię do Parlamentu Europejskiego
29 kwietnia 2019
Premier Morawiecki: Biało-czerwona wyznaczała naszą przyszłość i była drogowskazem
2 maja 2019

Umowa podpisana. Sportowa baza na Pogoni Szczecin z ministerialnym dofinansowaniem

30 milionów złotych dofinansowania na budowę bazy dla młodych piłkarzy na terenie stadionu Pogoni Szczecin oficjalnie potwierdzone. Rządowe wsparcie przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a umowę z prezydentem miasta podpisał minister Witold Bańka. Dzięki Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży Pogoń wzbogaci się o nowoczesny obiekt przygotowany i w pełni wyposażony do szkolenia przyszłych pokoleń piłkarzy. Budynek centrum ma powstać do końca marca przyszłego roku.

Rządowe wsparcie zasili budowę Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, które powstanie obok przebudowywanego właśnie Stadionu Miejskiego. Skorzystać mają na tym młodzi piłkarze z całego regionu. – To będzie takie ponadlokalne, aby z całego województwa młodzież mogła trenować i korzystać z tych obiektów – powiedział Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
Sercem Centrum będzie nowoczesny budynek z pełnym zapleczem dla sportowców, gdzie obok szatni znajdzie się też profesjonalna siłownia i odnowa biologiczna.

– Będzie jedną z najnowocześniejszych takich przestrzeni i obiektów położonych przy samym stadionie i w centrum Szczecina. To jest ogromny walor – ocenił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

W skład kompleksu wejdą trzy pełnowymiarowe boiska treningowe oraz jedno ze sztuczną nawierzchnią. Część z nich będzie miała podgrzewaną murawę i zadaszenie, co pozwoli trenować bez przeszkód niezależnie od pogody.

– Pozwoli nam ten sezon wydłużyć i pozwoli nam funkcjonować tak, jak się funkcjonuje w najlepszych klubach w Europie – przekonuje Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Obecnie w Pogoni trenuje ponad tysiąc młodych piłkarzy. Budowa nowoczesnego centrum pozwoli objąć szkoleniem jeszcze więcej osób, a to ma bezpośrednio wpływać na zwiększenie liczby wychowanków grających w pierwszym zespole.
Pieniądze przekazane przez Ministerstwo Sportu pokryją 1/3 kosztów budowy Centrum. Dofinansowanie szczecińskiej inwestycji było jednym z największych przyznanych przez resort w ubiegłym roku.

– Największa, obok 40 milionów, które przeznaczyliśmy na modernizację Małej i Średniej Krokwi, jakie w ubiegłym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dla jednej inwestycji – powiedział Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

Sport zawodowy nie może istnieć bez podstaw i właściwych zajęć wychowania fizycznego w szkołach. Tylko za rządów Prawa i Sprawiedliwości na Pomorze Zachodnie i Środkowe popłynęły w tym kierunku miliony złotych.

– W ramach różnego rodzaju wsparć, czy to infrastruktury, SKS, sportu wyczynowego w latach 2016-2019 popłynęło już ponad 100 mln złotych. To jest naprawdę kwota imponująca – powiedział Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, kandydat PiS do PE.

Minister Bańka nie wykluczył kolejnego wsparcia dla budowy centrum szkolenia. Prezydent Szczecina zapowiedział, że będzie o nie zabiegał.

Źródło: www.szczecin.tvp.pl