“Opozycja sobie wymyśliła, że stoczni nie ma albo jest tylko wydmuszką”
26 listopada 2018
Platforma krytykuje stocznię, sprzeciw posła Zaremby
10 grudnia 2018

Zaremba o Nord Stream 2: “to jest sowietyzacja prawa unijnego”

Prace nad dyrektywą dotyczącą gazociągu Nord Stream 2 opóźniają się nie bez powodu – komentował w “Rozmowie pod krawatem” Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.
Wejście w życie nowej dyrektywy może wpłynąć na opłacalność budowy gazociągu, który ma połączyć Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie.

Opóźnienia nie są dobrym sygnałem – podkreślał poseł PiS Krzysztof Zaremba.

– To jest pokazanie, że z Unią dzieje się coś bardzo złego. My jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy za obecnością Polski w Unii, ale w Unii, która była projektowana przez Schumana i De Gasperiego, czyli wolnych narodów. To co się dzieje teraz to jest pokazywanie, że to jest sowietyzacja prawa unijnego – ocenia Zaremba.

Za tempo prac nad przyjęciem nowych przepisów w Radzie Unii Europejskiej odpowiada austriacka rezydencja. Jej kadencja kończy się wraz z końcem roku kalendarzowego. We wtorek ma odbyć się posiedzenie grupy roboczej nad projektem w tej sprawie.

Gazociąg Nord Stream 2 jest budowany przez rosyjski Gazprom. W projekcie uczestniczą też firmy z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. W zamyśle, gazociąg ma podwoić ilość gazu, dostarczanego z Rosji do Niemiec, z pominięciem Polski i Ukrainy. Inwestycja miałaby rozpocząć przepływ “błękitnego paliwa” już w przyszłym roku.

Źródło: www.radioszczecin.pl