“Miasto i PŻM powinno się dogadać ws. nabrzeża i się dogada”
17 czerwca 2019
Zaremba: nie da się porównać relacji z USA teraz i za czasów poprzedniego rządu
17 czerwca 2019

Zaremba: Stocznie pracują i się rozwijają

Wbrew temu, co twierdzi opozycja stocznie pracują i się rozwijają – zapewnił w “Rozmowach pod krawatem” poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.

Szczeciński polityk PiS odpowiadał na pytanie o spółki obecnie pozbawione prezesów – tak w Gryfii, jak i w Stoczni Szczecińskiej. Zaremba zwracał uwagę, że jeszcze parę miesięcy temu ministerstwo gospodarki morskiej formalnie nie miało wpływu na działanie obu stoczni. Poseł wyjaśniał sytuację odwołanych prezesów.

– Jeśli chodzi o Andrzeja Strzebońskiego, to wybitny manager i będzie jeszcze wykorzystany. Zapewniam państwa, natomiast na ten czas jego misja się skończyła. Zrobił to, co było jego zadaniem: uruchomić stocznię w sensie fizycznym i to zrobił. Jeśli natomiast chodzi o pana Trzeciakowskiego i zarzuty, które usłyszał, nie chcę ich dziś komentować. Musiał zostać odwołany, bo taka jest praktyka i taka powinna być praktyka – podkreślił Zaremba.

Zarzuty dla prezesa Gryfii Artura Trzeciakowskiego dotyczą okresu, gdy był szefem Holdingu Węglowego. Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na ten temat.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl