Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba ponawia pytania do Norberta Obryckiego z Koalicji Obywatelskiej. W piątek, robił to na naszej antenie w “Rozmowie pod Krawatem”, w środę na specjalnym briefingu.

 

Zaremba zarzuca Obryckiemu, że sprzyja Niemcom, bo chce, by Polska do 2040 roku zrezygnowała z wytwarzania energii z węgla, co ma działać na korzyść naszych zachodnich sąsiadów.

– Czy miał pan kontakt ze spółką CIM [Centrum für internationale Migration und Entwicklung], to jest spółka prawa cywilnego, niemiecka związana z Federalną Agencją Pracy, czyli agencją rządową. Czy miał pan konto i ubezpieczenie w Niemczech i czy standardowa pensja CIM, to kilkanaście tysięcy euro i czy pokazywał to pan w oświadczeniach majątkowych, a jeśli nie – to dlaczego nie wykazywał? – pyta Zaremba.

Obrycki, Zarembie, który jest wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej, odpowiada tak: – Jeżeli ktoś nie odpowiada na pytania, takie jak my zadaliśmy, precyzyjne pytania odnośnie do branży morskiej, gospodarki morskiej, bo nie ma nic do powiedzenia, a jest głośny i obraża innych, to jest niczym dzwon. Duży dzwon, jest głośny, ponieważ w środku jest pusty. To jest mój komentarz, dziękuję – mówi Obrycki.

Zaremba, podczas środowego briefingu, zapowiedział też, że pozwie szczecińską Gazetę Wyborczą w związku z hejterskimi komentarzami, które pojawiają się na portalu internetowym gazety pod jego adresem. Zdaniem Zaremby, Gazeta Wyborcza nie moderuje ani nie usuwa obraźliwych wpisów.

 

Źródło: www.radioszczecin.pl